Materac piankowy czy sprężynowy co lepsze wybrać?
search
  • Materac piankowy czy sprężynowy co lepsze wybrać?

Materac piankowy czy sprężynowy co lepsze wybrać?

0,00 zł
Brutto

Komfort snu przekłada się na szereg innych dziedzin. Tym samym nie można tu pozwolić sobie na przypadek ... czytaj dalej poniżej

Ilość

 

Bezpieczne zakupy - płatność z każdego banku

 

Najtańsze - szybkie dostawy - jedna stała cena

 

Możliwość szybkiego zwrotu bez podania przyczyny

 

Masz pytanie - tel: 503-684-158

Komfort snu przekłada się na szereg innych dziedzin. Tym samym nie można tu pozwolić sobie na przypadek. Wybierając typ materaca, należy brać pod uwagę kilka istotnych czynników, a mianowicie: fakt snu w pojedynkę bądź z partnerem, stan zdrowia oraz ewentualne przeciwwskazania zdrowotne. Jednym z kluczowych aspektów związanych z materacami jest to, jaki typ wypełnienia posiadają. Najczęściej stawiamy więc pytanie materac sprężynowy czy też piankowy?

Dla kogo materace sprężynowe?
Ten rodzaj materaca należy do najbardziej klasycznych, a więc siłą rzeczy często wybieranych. Cechą charakterystyczną tego wariantu jest obecność sprężyn, które ułatwiają dopasowanie się powierzchni materaca do pozycji oraz ciężaru ciała. Warto podkreślić, że sposób umieszczenia sprężyn może przebiegać dwojako. Występują one w wersji klasycznej tj. nieosłonięte bądź też są w specjalnych kieszeniach. Pierwszy wariant jest idealny dla osób z nadwagą, gdyż takie ich ulokowanie powala znosić większe obciążenia. Natomiast materac kieszeniowy jest idealny, gdy występują zróżnicowane siły nacisku. Tym samym to świetna opcja w przypadku łóżka dla par.

Materace piankowe – idealne na szereg okazji

W tym przypadku materac jest pozbawiony amortyzacji w postaci sprężyny, która jest zastąpiona pianką. Wariant ten daje możliwość lepszej wentylacji, a do tego zyskujemy również właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybiczne. Tym samym to rozwiązanie jest polecane w lecie, gdy ciężko zachować odpowiedni komfort snu. Do tego materace tego typu świetnie dopasowują się do kształtu ciała oraz pozycji w czasie snu

Jak widać wybór, jest uzależniony przede wszystkim od naszych potrzeb. Pamiętajmy, że bez względu na wybrany typ, musimy nasz materac regularnie odwracać na drugą stronę. W ten sposób nie będzie on nam się nigdy odkształcał. W jednakowy sposób dotyczy to modeli sprężynowych i piankowych.

Komentarze (0)