• Obecnie brak na stanie
Kiedy materac jest za twardy ?
search
  • Kiedy materac jest za twardy ?
  • Kiedy materac jest za twardy

Kiedy materac jest za twardy ?

0,00 zł
Brutto

Kiedy materac jest za twardy ? Zapewne niejedna czytająca te słowa osoba słyszała, że twardszy materac jest najlepszy i trzeba dążyć by miał .... czytaj dalej poniżej

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczne zakupy - płatność z każdego banku

 

Najtańsze - szybkie dostawy - jedna stała cena

 

Możliwość szybkiego zwrotu bez podania przyczyny

 

Masz pytanie - tel: 503-684-158

Zapewne niejedna czytająca te słowa osoba słyszała, że twardszy materac jest najlepszy i trzeba dążyć by miał on tę cechę w możliwie największym stopniu? Do tego nie raz można było natrafić, że jest to z korzyścią dla naszego kręgosłupa? Tak naprawdę najbardziej istotną jest to, aby był on najzwyczajniej w świecie wygodny. Nieumiejętnie dopasowany materac to największy wróg naszego zdrowia, a do tego wpływa to również negatywnie na jakość snu oraz samopoczucie. Dlatego też warto pochylić się nad tematem i sprawdzić co należy zrobić, aby nasz materac nie był zbyt twardy.

Na początek warto przekonać się, czy rzeczywiście nasz materac jest zbyt twardy lub jest to tylko nasze błędne myślenie. Jednak nasze odczucia są tu bardzo ważne, bo jeżeli nie czujemy się na nim komfortowo, to z całą pewnością wypadałoby go zmienić. Newralgiczną oznaką tego, że nasz materac jest za twardy, jest to, że nie potrafimy się na nim właściwie ułożyć. Co więcej, od razu nasz kręgosłup przybiera nienaturalne krzywizny. Optymalnie dopasowany materac to taki, który podpiera kręgosłup w taki sposób, aby ten znajdował się zawsze w naturalnej pozycji. Do tego nasz materac musi również pasujący do wagi oraz naszego wzrostu. W przypadku, kiedy posiadany materac jest zbyt twardy, to może on uciskać na naczynia krwionośne. Tym samym doprowadzić to może do drętwienia mięśni oraz skurczy.

Zatem w jaki sposób dobrać optymalną twardość materaca?

Rozglądając się za optymalnym materacem, z reguły sugerujemy się oznaczeniami producenta. Jednak oprócz określonych oznaczeń niezwykle ważne jest też i nasze własne odczucie. Jak powszechnie wiadomo producent twardość materaca, przypisuje literce H oraz określonej liczbie znajdującej się tuż obok. Powszechnie uznaje się, iż materac z symbolem H2 nadaje się dla ważących mniej niż 80 kg. H3 – jest dla osób powyżej tej wagi, a H4 – jest idealny dla osób znacząco przekraczających 80 kg.

To jednak nie koniec, gdyż wielu producentów różnie interpretuje powyższe wskaźniki. Zatem najlepiej będzie przekonać się, o tym osobiście testując go przed zakupem. Idealna twardość materaca jest wtedy, gdy leżąc na materacu, wsuwamy dłoń pod część lędźwiową kręgosłupa. Jednocześnie powinniśmy czuć lekki opór. W sytuacji, kiedy nie da się tego zrobić, to oznacza, że oceniany materac jest zbyt miękki. Z kolei, kiedy między plecami a dłonią jest zbyt duża przestrzeń, to materac jest zbyt twardy.

Komentarze (0)