• Obecnie brak na stanie
Materac czy pianka co wybrać
search
  • Materac czy pianka co wybrać

Materac czy pianka co wybrać ?

0,00 zł
Brutto

Materac czy pianka co wybrać ? Na sen przeznaczamy większą część naszego życia i tym samym warto sprawić, aby była ... czytaj dalej poniżej

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczne zakupy - płatność z każdego banku

 

Najtańsze - szybkie dostawy - jedna stała cena

 

Możliwość szybkiego zwrotu bez podania przyczyny

 

Masz pytanie - tel: 503-684-158

Na sen przeznaczamy większą część naszego życia i tym samym warto sprawić, aby była to co najmniej komfortowa czynność. Dlatego też nie chcąc mieć problemów ze snem, kręgosłupem lub też ogólnie z samopoczuciem wskazane jest wybrać dla siebie idealny materac. Powszechnym dylematem jest więc to czy powinniśmy mieć materac bądź też pianę. Dlatego też w dalszej części tego tekstu skupimy się na porównaniu obu odmian.

Najbardziej typowym rozwiązaniem stosowanym w naszych łóżkach jest materac ze sprężynami, które są owinięte pianką. Ten tym jest stosunkowo tani na tle konkurencyjnych rozwiązań i trudno się dziwić, że jest tym samym chętnie wybierany. Nowocześniejszym wariantem są materace piankowe, które zapewniają wyższy komfort i luksus spania. Początkowo jednak bywało z tym różnie, bo nie przepuszczały one powietrza. Warto zatem pochylić się nad najistotniejszymi cechami odróżniającymi oba te typy materacy.

Zasadnicze różnice:

Materac posiadający sprężyny jest pakowany w pudełko kompaktowe, a zatem zajmuje on więcej miejsca w transporcie niż pakowany próżniowo materac piankowy. Tym samym znacznie łatwiej i poręczniej przewozić czy też nabyć drogą wysyłkową ten drugi wariant.

Mamy do wyboru szereg materacy, lecz tak naprawdę jest to uniwersalne rozwiązanie. Znacznie bardziej specjalistyczne są odmiany piankowe. Sprężynowe materace są znacznie bardziej podatne na działanie czasu, a do tego materac piankowy ma dłuższy okres gwarancyjny.

Materac piankowy nie trzeba aż tak często przewracać na drugą stronę, bo mniej się odkształca niż jego odpowiednik ze sprężynami.

Komentarze (0)