• Obecnie brak na stanie
Co daje materac przeciwodleżynowy
search
  • Co daje materac przeciwodleżynowy

Co daje materac przeciwodleżynowy

0,00 zł
Brutto

Co daje materac przeciwodleżynowy? Osoby chore i przebywające długi czas w pozycji leżącej są narażone na tworzenie się odleżyn. ... czytaj dalej poniżej

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczne zakupy - płatność z każdego banku

 

Najtańsze - szybkie dostawy - jedna stała cena

 

Możliwość szybkiego zwrotu bez podania przyczyny

 

Masz pytanie - tel: 503-684-158

Osoby chore i przebywające długi czas w pozycji leżącej są narażone na tworzenie się odleżyn. Na całe szczęście można tego problemu uniknąć, stosując materace przeciwodleżynowe. Warto zatem im się nieco uważniej i tym samym sprawdzić, w jaki sposób wykonują powierzone im zadania.

Struktura raz praktyczne działanie materacy przeciwodleżynowych jak to już zostało wspomniane osoby starsze oraz te przebywające długi okres w pozycji leżącej narażone są na tworzenie się odleżyn. Powstają one w konsekwencji ucisku tkanek miękkich do kości. Mając do swojej dyspozycji materac przeciwodleżynowy, jesteśmy w stanie ten problem zniwelować. Dzieje się tak za sprawą rozkładania wspomnianego nacisku większą płaszczyznę naszego ciała. Wówczas to różne punkty naszego ciała zamiennie stykają się z płaszczyzną materaca.

Dzięki temu możliwe jest wykreowanie warunków, które są zbliżone do leżenia zdrowego człowieka. Najprościej rzecz ujmując, chodzi o to, że odwzorowuje się w ten sposób automatyzmy w zmianie pozycji zdrowej osoby. Cały proces działania tego rodzaju materaca jest oparty o zmieniające się ciśnienie.

Ma on podłączoną specjalną pompę zasilającą, która tłoczy do komór materaca różną ilość powietrza w pewnych odstępach czasu. Niezwykle istotną rolę ma do odegrania tutaj struktura materaca. Z reguły materac tego typu oparty jest o komory ułożone poprzecznie w rzędach. W ten sposób nasz materac cyklicznie zapewnia zmianę punktów podparcia, a w konsekwencji zabezpiecza ciało przed tworzeniem się odleżyn. Samo działanie materaca przeciwodleżynowego najprościej rzecz ujmując, da się przyrównać do delikatnego masażu.

Komentarze (0)