• Obecnie brak na stanie
Co to materac bonellowy
search
  • Co to materac bonellowy

Co to materac bonellowy

0,00 zł
Brutto

Jedną z pierwszych odmian materacy jest ten określany jako bonellowy. Jego nazwa zaczerpnięta została od określenia .... czytaj dalej poniżej

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczne zakupy - płatność z każdego banku

 

Najtańsze - szybkie dostawy - jedna stała cena

 

Możliwość szybkiego zwrotu bez podania przyczyny

 

Masz pytanie - tel: 503-684-158

Jedną z pierwszych odmian materacy jest ten określany jako bonellowy.

Jego nazwa zaczerpnięta została od określenia sprężyn w nim występujących. Początkowo materac tego rodzaj nie był zbyt komfortowy, bo sprężyny przebijały jego poszycie. Dziś jednak jest już inaczej, bo na przestrzeni lat udoskonalono jego konstrukcję. Dziś każdy tego typu materac dysponuje dodatkową warstwą ochronną, która wpływa na wzmocnienie go. Tym samym nie zachodzi już ryzyko przebicia sprężynami materaca. Najczęściej tego rodzaju warstwa zabezpieczająca jest wykonana z końskiego włosia, włókna kokosowego, trawy morskiej lub też przekładki filcowej. Często stosowana we wnętrzu tego materaca jest też pianka PUR.

Warto wiedzieć, że to od zastosowanego wewnątrz materiału, jest zależna twardość materaca. Chcąc mieć twardy materac, powinniśmy nabyć ten z włóknem kokosowym. Natomiast te najbardziej miękkie są wykonane przy zastosowaniu pianki oraz przekładki filcowej. Tym samym wypoczynek na takim materacu jest dziś całkiem przyjemny. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest kształt w formie klepsydry. Obustronnie zwęża się on bowiem ku środkowi.

Materac bonellowy to idealne rozwiązanie zwłaszcza przy pojedynczych posłaniach. Wygodnie spać na takim materacu może w zasadzie każdy i dlatego też jest to najpowszechniejszy typ materaca w hotelach bądź w pokojach gościnnych w naszym domu.

Komentarze (0)