• Obecnie brak na stanie
Kiedy obrócić materac na stronę gryczaną
search
  • Kiedy obrócić materac na stronę gryczaną

Kiedy obrócić materac na stronę gryczaną ?

0,00 zł
Brutto

Kiedy obrócić materac na stronę gryczaną ? Popularne i znane materace dla dzieci to materace gryczano-kokosowe. .... czytaj dalej poniżej

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczne zakupy - płatność z każdego banku

 

Najtańsze - szybkie dostawy - jedna stała cena

 

Możliwość szybkiego zwrotu bez podania przyczyny

 

Masz pytanie - tel: 503-684-158

Popularne i znane materace dla dzieci to materace gryczano-kokosowe.
Po jednej stronie mają twardy wkład kokosowy, natomiast po drugiej wszyty w pokrowiec jest wkład z naturalnej łuski gryczanej. Łuska ta nigdy nie nagrzewa się od ciepła ciała dziecka, a dzięki temu powietrze może swobodnie przepływać. Takie materace nie należą do drogich, a z kolei mogą być naprawdę dobrej jakości.

W pierwszych miesiącach życia dziecka materac powinien zostać odwrócony na stronę kokosową. Dlaczego?

Ponieważ noworodek powinien spać na stabilnym oraz twardym podłożu. Kiedy dziecko ma już ok. 6-7 miesięcy swojego życia, czyli od momentu, gdy niemowlę staje się ruchliwe, materac należy odwrócić na stronę gryczaną, która dopasowuje się do kształtu ciała, a jej zadaniem jest masaż stóp oraz kręgosłupa małego dziecka. Powierzchnia gryczana materaca nie powoduje dyskomfortu podczas snu właśnie dzięki dopasowaniu. Podczas snu, dziecko na takim materacu ma podpartą każdą partię ciała, co uniemożliwia doprowadzenie do uszkodzeń kończyn oraz kręgosłupa. Z niemowlę chodzący po materacu ma wypełnione wysklepienie stopy, a to niweluje ryzyko płaskostopia.

Komentarze (3)
Oceń