• Obecnie brak na stanie
Materac jaka wysokość i twardość najlepsza ?
search
  • Materac jaka wysokość i twardość najlepsza ?

Materac jaka wysokość i twardość najlepsza ?

0,00 zł
Brutto

Materac jaka wysokość i twardość najlepsza ? Przy zakupie materaca należy zwrócić uwagę na znacznie więcej elementów niż tylko .... czytaj dalej poniżej

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczne zakupy - płatność z każdego banku

 

Najtańsze - szybkie dostawy - jedna stała cena

 

Możliwość szybkiego zwrotu bez podania przyczyny

 

Masz pytanie - tel: 503-684-158

Przy zakupie materaca należy zwrócić uwagę na znacznie więcej elementów niż tylko i wyłącznie wygląd zewnętrzny oraz cenę. Wynika to z tego, że źle dobrany materac może pogorszyć jakość snu oraz może doprowadzić problemów zdrowotnych. Za te elementy odpowiada głównie rozmiar oraz twardość. Tym samym w dalszej części poruszymy właśnie te dwa aspekty.

Jak wybrać materac pod kątem twardości?

Oczywiste jest, że materace różnią się od siebie stopniem twardości. Na szczęście uważnie czytając oznaczenia, jesteśmy w stanie optymalnie dobrać przyszły materac do swojej wagi. Powszechnie uważa się, że osoby z małą wagą powinny sięgać po lżejsze materace. Z kolei osoby ważące więcej muszą zainwestować w znacznie twardszy materac. Bardzo łatwo dopasować materac sugerując się oznaczeniami producenta. Chodzi tu mianowicie o skalę d H1 do H5, gdzie H1 oznacza miękki materac, a H5 najtwardszy. Ten najbardziej miękki jest optymalny dla dzieci lub naprawdę szczupłych ludzi. Dla przeciętnej osoby ważącej w przedziale 80-100 kg materac z oznaczeniem H3 jest optymalny. Tym samym ten z symbolem H5 to wybór dla osób ze znaczną nadwagą.

Co należy wiedzieć o wysokości materaca?

Wysokość materaca jest wynikiem ilość warstw składających się na niego. Standardowo w sprzedaży dostępne materacem mające przynajmniej kilkanaście centymetrów. Jednak te najczęściej wybierane znajdują się w przedziale pomiędzy 22 a 27 centymetrów. Te właśnie powinniśmy wybierać. Zdecydowana większość materacy poniżej 18 centymetrów jest dedykowana dzieciom.

Komentarze (0)